„Všechno je na nejlepší cestě. Těšte se a připravujte se na dítě v klidu…“

Stejně jako dětský nábytek, budete potřebovat kočárek, dětské oblečení, plenky a další základní potřeby. Existuje spousta možností, jak koupit nové nebo třeba půjčit od přátel a příbuzných se staršími dětmi.

Děti musí být při přepravě v automobilech zajištěny ve schváleném, řádně namontovaném zádržném systému. Autosedačka pro novorozence má s trochou představivosti tvar skořápky vajíčka a miminko je v ní převáženo v pololeže a vždy proti směru jízdy. Jak vybrat tu správnou autosedačku se dozvíte například na webových stránkách MALL.cz.

Možná se budete muset rychle dostat do nemocnice, takže si s předstihem připravte věci, které budete chtít sebou do porodnice. Nezapomeňte také, že je třeba přibalit věci pro miminko. Doporučené seznamy včetně dalších instrukcí najdete většinou na stránkách vaší porodnice, případně Vám vše předem v porodnici objasní. Porodnice také nabízejí možnosti si předem místo porodu prohlédnout a zajistit dopředu vše, co potřebujete. Hezký příklad najdete na stránkách Thomayerovy nemocnice.

Naplánujte a vybavte dětský pokoj, aby byl připraven, až se vrátíte z porodnice.

Nepřehlédněte:

Koronavirus, těhotenství a porod

Čekáte miminko a obáváte se koronaviru? Odborníci doporučují nepanikařit a dodržovat opatření. Zatím neexistuje důkaz, že těhotné ženy jsou náchylnější k následkům COVID-19 než běžná populace. Dobrou zprávou je, že doposud nebyl potvrzen přenos infekce z matky na plod, ani přenos infekce kojením.

Stáhněte si brožuru →

Uchováním pupečníkové krve můžete zachránit lidský život

Pupečníková krev, tkáň pupečníku nebo placenta byly v minulosti při porodech likvidovány jako biologický odpad. Dnes už víme, že je tento biologicky cenný materiál zdrojem unikátních kmenových buněk, které lze využít k léčbě různých onemocnění (po celém světě se zkoumá přes 85 diagnóz) a které také v budoucnosti mohou reálně zlepšit kvalitu života. 

Zjistit víc →
(c) 2020 Praktický průvodce zdravým těhotenstvím | info@pruvodcetehotenstvim.cz