Stáhněte si jednoduše průvodce v podobě krátké brožurky, nebo ve zkrácené verzi v podobě plakátu. Obáváte se porodu v souvislosti s koronavirovou pandemií? Připravili jsme soubor otázek a odpovědí, které Vám mohou pomoci s orientací v této problematice.

Ke stažení

Informujte se o uchování
pupečníkové krve

Chcete vědět víc o tom, jak je důležité uchovat při porodu pupečníkovou krev nebo tkáň pupečníku vašeho miminka? Pak neváhejte, zanechte nám váš email a jméno a my vám obratem zašleme všechny potřebné informace do vaší schránky. Pokud vás problematika zajímá, můžete také navštívit  internetové stránky o uchování pupečníkové krve – www.cekammiminko.cz.


    Po odeslání obdržíte e-mail, ve kterém naleznete následující dokumenty:

    ►►►

    Stručná brožurka o uchování pupečníkové krve a tkáně pupečníku. Najdete zde informace o uchování tzv. perinatálních tkání (pupečníková krev a tkáň pupečníku) a jak postupovat pro jejich uchování.

    Magazín Rodinné banky pro uchování pupečníkové krve a tkáně pupečníku. Obsahuje aktuální přehled o pokroku v léčbě různých onemocnění, jako je například autismus nebo diabetes.

    Nepřehlédněte:

    Koronavirus, těhotenství a porod

    Čekáte miminko a obáváte se koronaviru? Odborníci doporučují nepanikařit a dodržovat opatření. Zatím neexistuje důkaz, že těhotné ženy jsou náchylnější k následkům COVID-19 než běžná populace. Dobrou zprávou je, že doposud nebyl potvrzen přenos infekce z matky na plod, ani přenos infekce kojením.

    Stáhněte si brožuru →

    Uchováním pupečníkové krve můžete zachránit lidský život

    Pupečníková krev, tkáň pupečníku nebo placenta byly v minulosti při porodech likvidovány jako biologický odpad. Dnes už víme, že je tento biologicky cenný materiál zdrojem unikátních kmenových buněk, které lze využít k léčbě různých onemocnění (po celém světě se zkoumá přes 85 diagnóz) a které také v budoucnosti mohou reálně zlepšit kvalitu života. 

    Zjistit víc →
    (c) 2020 Praktický průvodce zdravým těhotenstvím | info@pruvodcetehotenstvim.cz