Čekáte miminko a obáváte se koronaviru? Odborníci doporučují nepanikařit a dodržovat opatření. Zatím neexistuje důkaz, že těhotné ženy jsou náchylnější k následkům COVID-19 než běžná populace. Dobrou zprávou je, že doposud nebyl potvrzen přenos infekce z matky na plod, ani přenos infekce kojením.

Ke stažení

Stáhněte si publikaci, kde najdete otázky a odpovědi, týkající se koronaviru, těhotenství a porodu, včetně aktuálních odkazů na zdroje dalších informací.

Zahájit stahování

Nepřehlédněte:

Víte, že...

Buňky pupečníku lze úspěšně používat v léčbě nemocí způsobených COVID-19? Konkrétně se jedná o syndrom akutní dechové tísně (ARDS). České Národní centrum tkání a buněk je spoluautorem výzkumu léčivého přípravku  Remescor, jehož základem jsou mesenchymální stromální buňky získané z pupečníku. Tyto buňky představují nové přelomové možnosti v oblasti léčby nemocí projevujících se imunologickými dysregulacemi a zánětem.

Více →

Uchováním pupečníkové krve můžete zachránit lidský život

Pupečníková krev, tkáň pupečníku nebo placenta byly v minulosti při porodech likvidovány jako biologický odpad. Dnes už víme, že je tento biologicky cenný materiál zdrojem unikátních kmenových buněk, které lze využít k léčbě různých onemocnění (po celém světě se zkoumá přes 85 diagnóz) a které také v budoucnosti mohou reálně zlepšit kvalitu života. 

Zjistit víc →
(c) 2020 Praktický průvodce zdravým těhotenstvím | info@pruvodcetehotenstvim.cz