Udělejte maximum pro sebe a pro své dítě.

Obvykle se jedná o krevní test mezi 15. a 18. týdnem a ultrazvukové vyšetření mezi 18. a 20. týdnem pro kontrolu vývoje vašeho dítěte.

Podělte se o své zkušenosti a získejte informace od jiných těhotných žen, které mají termín porodu přibližně ve stejnou dobu jako vy.

Diskutujte se svým praktickým lékařem a vaším partnerem o tom, jaké máte preference pro průběh porodu a vypracujte si jeho plán. Pokud chcete na porodním sále například poslouchat Mozarta, zkuste si to tak naplánovat.

Kojení vašeho dítě má velké výhody pro vás oba. Pokud plánujete kojit, rady a návody naleznete zde: www.kojeni.cz.

 

Více informací získáte také na předporodních kurzech nebo od porodní asistentky.

Svaly panvového dna môžu v priebehu tehotenstva a pôrodu zoslabnúť, čo spôsobuje únik moču. Tieto jednoduché cvičenia vám pomôžu spevniť svaly.

Víte, že pupečníková krev, tkáň pupečníku nebo placenta jsou biologicky cenný materiál pro svou schopnost pomoci v léčbě mnoha onemocnění, regenerovat organismus a zmírňovat projevy stárnutí? Je zřejmé, že kmenové buňky z uchované pupečníkové krve a tkáně pupečníku budou v budoucnosti léčit různá onemocnění, jako například autismus, diabetes nebo dětskou mozkovou obrnu. Podívejte se, jaká onemocnění jsou předmětem lékařských výzkumů – Pupečníková krev pomáhá a zachraňuje životy. U nás je možné uchovat pupečníkovou krev i tkáň pupečníku – prozkoumejte možnosti uložení. O perspektivním využití tzv. perinatálních tkání doporučuje informovat Česká gynekologická a porodnická společnost i Česká společnost porodních asistentek.

Pravděpodobně jste si všimla, že vaše oblečení vám už moc nesedí. Je čas se poohlédnout po správném mateřském oblečení! Budete také potřebovat mateřskou podprsenku.

Nepřehlédněte:

Koronavirus, těhotenství a porod

Čekáte miminko a obáváte se koronaviru? Odborníci doporučují nepanikařit a dodržovat opatření. Zatím neexistuje důkaz, že těhotné ženy jsou náchylnější k následkům COVID-19 než běžná populace. Dobrou zprávou je, že doposud nebyl potvrzen přenos infekce z matky na plod, ani přenos infekce kojením.

Stáhněte si brožuru →

Vnučka darovala pupečníkovou krev svému dědečkovi

Pacient z České republiky s mozkovou mrtvicí dostal pro léčbu uchovanou pupečníkovou krev a buňky z tkáně pupečníku své vnučky.

Zjistit víc →
(c) 2020 Praktický průvodce zdravým těhotenstvím | info@pruvodcetehotenstvim.cz